منو

امکانات و تجهیزات

امکانات و تجهیزات باشگاه های ورزشی نقش بسزایی در روند فعالیت ورزشی شما دارند و عدم کیفیت تجهیزات باشگاه می تواند موجب پایین آمدن سطح کیفی تمرینات شما شوند…
اخبار آموزشگاه

جستجو آنلاین

تهیه کننده: مهرداد یوسف‌نیا

کارگردان: علی روشن

نویسنده: محمد روشنیان

بازیگر: علی روشن

تهیه شده در آموزشگاه آزاد سینمایی نگاه برتر

پاییز ۱۳۹۵

مشاهده و دریافت از سامانه آپارات

مشاهده و دریافت از لینک مستقل

مشاهده و دریافت از وبلاگ رسمی محمد روشنیان: roshanian.ir/post/198 

تحلیل سایت Short Movies به فیلم سرشت

همانطور که از اسم فیلم بر می آید فیلم اشاره به سرشت انسان دارد ، سرشت انسان در فطرت او قرار دارد و فطرت نیز از ابتدای آفرینش انسان در او قرار داده شده قصد بحث در این حوزه را ندارم چون بسیار گستردست و تخصصی و لازمه دانش کافی که در بنده حقیر وجود ندارد ،  اما آنچه این فیلم کوتاه با آن اشاره میکند پیرامون  همین موضوع هست . اینکه انسان بر اساس فطرت ، غریزه و طبیعت خود دست به اقداماتی میزند و در پاسخ به اینکه سرشت انسان میتواند خیر باشد یا شر باید گفت که وجود انسان و سرشت او خیر است و اما چه چیز باعث میشود انسان به سمت اعمال به اصطلاح شر برود را باید در عناوین دیگر پیدا کرد  . در فیلم سعی شده با دادن سرنخ همچون نمایش کفش  جنازه و کفش کسی که او را حمل میکند و نگاه به آینه در خودرو و نمایش چهره جنازه ارتباط این دو را نشان دهد ، البته شاید نتوان به درستی منظور سازنده فیلم را فهمید در اینکه سرشت را خیر میداند یا شر و یا اینکه به کشتن خویش اشاره دارد یا نه . این فیلم را میتوان در دسته فیلم های 100 ثانیه ای قرار داد.

فیلم سرشت در رتبه 1 موتور جستجوی گوگل

 

 

تحلیل یک ویکی نویس به فیلم سرشت

فیلم کوتاه سرشت
سرشت نام فیلم کوتاه صامتی است که به مبحث سرشت و ذات آدمی می‌پردازد. این فیلم کوتاه صد ثانیه‌ای که توسط علی مشهدی جانی روشن در سال ۱۳۹۵ شمسی ساخته شده است نگاهی فلسفی هنری دارد. تکنیک بالای نگرش نویسنده به هنر و اشراف کامل او به فلسفه در فیلم کاملاً مشاهده می‌شود. همچنین کارگردان ارتباط بصری بالایی را در ارائهٔ محتوا با سرنخ‌های حرفه‌ای برقرار کرده است.

سمبلیسم در فیلمنامه
همان‌طور که از آثار داستانی محمد روشنیان می‌شود فهمید او علاقه زیادی به سمبلیسم دارد که در این فیلم‌نامه هم قابل مشاهده است.

 

سرشت

 

کارگردان

علی مشهدی جانی روشن

تهیه‌کننده

مهرداد یوسف نیا

نویسنده

محمد روشنیان

موسیقی

علی قاسمپور

فیلم‌برداری

امید فاضلی

تدوین

امید فاضلی

شرکت
تولید

نگاه برتر

توزیع‌کننده

roshanian.ir

تاریخ‌های انتشار

زمستان ۱۳۹۵

مدت زمان

۱۰۰ ثانیه

کشور

ایران

طراحی و توسعه : محمد روشنیان